EBBEN A CIKKBEN
011. Miért választottad a fodrász pályát?022. Voltak elképzeléseid a szakmát illetően?033. A versenyzésbe is belekóstoltál. Mindig is szeretted volna megmérettetni magad?044. Mit gondolsz a mai versenyekről?055. 2012 óta dolgozol a Hajas Szalonban. Hogyan kerültél a csapatba?066. Mennyire fér össze ez a folyamatos jelenlét a szalonmunkával?077. Lehetőséged nyílt ismert emberekkel is dolgozni. Milyen élményeid vannak erről a területről?088. A férjed, Patkó Bálint is fodrász. Mennyire fér össze a szakmai- és a magánélet?099. Nemrég gyermeketek is született. Mennyiben befolyásolja ez a szakmai életedet?1010. Milyen terveid vannak még 2025-re?Gyuris Nikolett Ress Károly kezei alatt tanulta a szakmát, 2012-től pedig a Hajas Szalonban dolgozik. Versenyzésről, szakmai felkészültségről és anyaságról beszélgettünk!
1. Miért választottad a fodrász pályát?
Már négyéves koromban eldőlt, hogy fodrász leszek. Az óvodai fotózás során a fodrász nem úgy vágta le a hajamat, ahogyan kellett volna. Ezután nagyon sokat sírtam, de eldöntöttem, hogy fodrász leszek és csak szép hajakat fogok készíteni. Ehhez az elképzeléshez aztán tartottam is magamat.
2. Voltak elképzeléseid a szakmát illetően?
Elvárásom nem volt, de azt tudtam, hogy bármit is csinálok, azt jól szeretném csinálni. Mindig is pozitív hangulatú légkörben szerettem volna dolgozni, ehhez azonban én is kellettem. A lehető legnagyobb szívvel, szeretettel és alázattal kell tekinteni a hivatásunkra. Ha ez megtörténik, azt a vendégek is érezni fogják.
3. A versenyzésbe is belekóstoltál. Mindig is szeretted volna megmérettetni magad?
Az egyik gyakorlati napon bejött a mester, Ress Károly és közölte velünk, hogy be leszünk nevezve a Magyar Bajnokságra bizonyos kategóriákban. Nem volt mese, nem mertünk nemet mondani, így elindultunk a versenyen. Az első időkben nem voltak sikereim, de ezeknek a versenyeknek a sikertelensége motivált a későbbiekben, ennek köszönhetően pedig eljutottam a dobogós helyezésekig.
Először férfi hajvágás kategóriában próbálkoztam, mert a mesterem is abban volt erős, így számomra is ez volt a legbiztosabb lehetőség. Versenyzés tekintetében sokkal magabiztosabb voltam ezen a területen, de szerettem volna kipróbálni magam a női versenyszámokban is. Ehhez kapcsolódik az egyik legkedvesebb versenyemlékem: egy orosházi versenyen női extrém hajvágás tanuló kategóriában indultam, de a felnőtteknek megszabott rövidebb idő alatt végeztem a frizurával, így felnőtt kategóriában került pontozásra a munkám, így értem el második helyezést.




4. Mit gondolsz a mai versenyekről?
Minden évben összeszorult szívvel látom, hogy egyre kevesebb az új versenyző. A fiatalok nehezen motiválhatók a versenyzésre. Ennek egyrészt oka a felgyorsult világ is, de sok oktatónak sincs ideje vagy energiája a tanulók felkészítésére. Pedig ebben a helyzetben nagyon sok múlna a felkészítőkön.
5. 2012 óta dolgozol a Hajas Szalonban. Hogyan kerültél a csapatba?
A tanulmányaim befejeztével megkértem a mestert, hogy segítsen elhelyezkedni. Olyan helyre szerettem volna kerülni, ahol a további fejlődés biztosított, ez lett végül a Hajas Szalon. A bizonyítványtól még nem lesz valakiből fodrász. A valódi szakmaiságot az évek és a rutin hozza meg.
Hajas Lászlóval már a kezdetektől fogva nagyon jó kapcsolatban állunk. Nagy tisztelettel tekintek rá és igyekszem úgy dolgozni a szalonban, hogy egy kicsit magaménak is érezzem az üzletet. Csak így tudok önazonos lenni, így tudom a legmagasabb szintet nyújtani a vendégeimnek.
Laci szemléletével nagyon sokban egyetértek. Folyamatosan képeznünk kell magunkat és jelen lenni, ahol csak lehet. Ezek az események és élmények inspirálnak, naprakésszé tesznek, és benne tartanak a szakmai körforgásban, ami egyébként rendkívül gyorsan változik.


6. Mennyire fér össze ez a folyamatos jelenlét a szalonmunkával?
Nagyon nehéz ezt megcsinálni. Laci azonban rendszeresen tartott minden héten Házi Továbbképzéseket, ahol az általa megismert újdonságokról hallhattunk, legyen szó anyagokról, technikákról vagy stílusokról. Rögtön megkaptuk tőle is a tudást, és megkapjuk az általunk használt márkától is a legaktuálisabb tudnivalókat. Ez a két aspektus pedig már lefedi a szakma egy nagy szeletét.
7. Lehetőséged nyílt ismert emberekkel is dolgozni. Milyen élményeid vannak erről a területről?
Amikor a Hajas Szalonban kezdtem dolgozni, lehetőségem adódott az egyik legnagyobb tévécsatornánál dolgozni a reggeli műsor fodrászaként. Itt rengeteg sztárvendég és celeb is megfordult, megszámlálni sem tudom, hogy hány ismert emberrel dolgoztam. Nagyon érdekes és nagyon jó élmény ez számomra, hiszen belecsöppentem abba a világba, amit addig én is csak a képernyőn keresztül láttam.
Ez a munka azonban nem engedte meg azt, hogy stabil vendégköröm alakuljon ki a szalonban. Egy idő után éppen emiatt abbahagytam a tévés munkát és nagyobb fókuszt fektettem a szalonmunkára és a vendégköröm felépítésére.
8. A férjed, Patkó Bálint is fodrász. Mennyire fér össze a szakmai- és a magánélet?
Mindketten mást képviselünk és tiszteletben tartjuk a másik munkásságát. Fontos, hogy ne folyjon össze a szakmai- és a magánélet, ez a párkapcsolat és a munka szempontjából is fontos. Felnézünk egymásra szakmailag, de nagyon kevésszer beszélgetünk a munkáról hajnalig. Néhány mondatban megbeszéljük a napunkat, de aztán nem beszélünk a fodrászatról. Természetesen, ha valami nagy szakmai élményben volt részünk éppen, akkor azt részletesen megbeszéljük, de igyekszünk ezt mindig keretek közé szorítani.


9. Nemrég gyermeketek is született. Mennyiben befolyásolja ez a szakmai életedet?
Természetesen most minden figyelmem a kislányunkra összpontosul, de igyekszem naprakész maradni. Figyelem a trendeket és igyekszem a Laci által online átadott anyagok mindegyikét megnézni és elolvasni.
10. Milyen terveid vannak még 2025-re?
Szeretnék anyaként is pontosan olyan jól helytállni, mint amennyire a szakmában is sikerült. Az idei évben még egész biztosan az anyaságé és Oliviáé lesz az időm nagy része. Mindemellett igyekszem nyitott lenni a szakmában lévő újdonságokra is.
Képek: Gyuris Nikolett
További cikkekért böngéssz az oldalon! :)