Keresés

Cipőválasztás fodrászként - 5+1 tipp a jó választáshoz

Cipőválasztás fodrászként: mutatunk 5+1 tippet, hogy ne fájjon a lábad!

Egy rosszul választott cipő nemcsak a fodrászok komfortérzetét csökkenti, hanem hosszú távon a lábat, térdet, sőt még a derekat is tönkreteheti. Szóval érdemes okosan választani!

Cipőválasztás fodrászoknak - 5+1 tipp

1. Kényelem és megfelelő méret – Ne kínozd a lábad!

Méretválasztás: A cipő ne nyomja a lábujjaidat. (elég evidens szempont, de nem árt leírni és tudatosítani magunkkal ennek fontosságát.)

Szélesség figyelembevétele: Szélesebb lábfej esetén érdemes olyan cipőt választani, amely megfelelő szélességű, hogy ne nyomja össze. (Kérlek ne lapozz tovább, mindjárt megérted miért írok általános dolgokat 😅 később visszautalok rá)

2. Támogatás és stabilitás

Párnázottság és talpbetét: A jól párnázott cipők csökkentik a lábakra nehezedő nyomást állítólag, a memóriahabos talpbetétek pedig felveszik a láb formáját, azok még emiatt csökkentik a nyomást. Ki kell azonban tapasztalni, hogy ki mit szeret, mint az ágymatrac esetében is.

Sarok és boka támogatása: A cipő stabilan tartsa a sarkat és a bokát azért, hogy ne csúszkáljon a láb. (Pont emiatt nem szokták javasolni a papucsot, de abban viszont szellőzik, ki tudjuk venni belőle átmozgatni, mondjuk ezt vágás közben nem javaslom, különösen férfi hajvágásnál)

3. Anyag és légáteresztés

Könnyű cipő: Egy könnyebb cipő csökkenti a terhelést – de ha annyira vékony a talpa, hogy érzed a padló összes egyenetlenségét, akkor pont az ellenkezőjét éred el.

Légáteresztő anyagok: mozgásszervi szempontból nem releváns kérdés, de nyilván olyan jobb olyan anyagot választani, amiben kevésbé izzad a lábunk.

4. Talp (talaj felőli rész) kialakítása

Csúszásmentesség: olyan anyagot válasszunk, amely nem csúszik a padlón/kövön, bár a hajakkal teli talaj egyébként is csúszós lehet😉 osszátok meg egymással ezt a tapasztalatot.

5. Cipőpróba

Délutáni cipőpróba: A láb a nap folyamán kissé megduzzad, ezért a délutáni órákban történő cipőpróba biztosítja azt, hogy a lábunk ilyen módon is beleférjen a cipőbe. Vigyázz: ha nyugis napod volt és úgy mész cipőt próbálni, akkor ugyanaz a helyzet, mintha reggel mentél volna.

+1. Mi a helyzet a papuccsal?

A közvélemény szerint a papucs nem jó választás, mert nincs sarok- és bokatartás, cserébe ki tudod venni a lábad átmozgatni gyakrabban. Van akinek pont ez jön be! Ne vessünk el semmit. Bár a papucs viselésekor a lábujj többet kapaszkodik, ezért bizonyos izmok és ízületek begyulladhatnak, ám ugyanez igaz a rossz cipőméretre is.

A Testtartás Terápia kedvenc lábtornája:

A jó cipő sokat segít, de néha a lábadnak is jár egy kis karbantartás. Pár gyors tipp:

  • Emeld fel a nagylábujjad, miközben a többi lent marad.
  • Ezután fordítva: a többi lábujjat emeld, a nagy maradjon lent. (Ez javítja a láb stabilitását és erősíti a talpi izmokat.)
  • Talpnyújtás és -masszázs: Egy teniszlabdát vagy masszázshengert görgess végig a talpad alatt. (Ez csökkenti a talp izmainak feszülését és javítja a keringést.)
  • Klasszikus: lábujjhegyre állás, ha figyelsz arra, hogy sarok egyenesen emelkedjen, ne dőljön befelé, azért plusz pont jár.(Vénás keringés aktivizálására, izompumpa funkció)
  • Nem árt a feljebb lévő izmokat sem átdolgoztatni! Kis guggolás, láb oldalra emelgetése nyújtva, hátra emelgetése. Ezeket is lehet állva.

Összegzés:

Ha nem akarsz este zokogva leülni egy lábmasszázsra vágyakozva, akkor válassz egy kényelmes, stabil cipőt, ami nem csúszik, jól tartja a lábad, és nem csinál szaunát a lábujjaidnak. Ha pedig még így is fáj, akkor a lábtornát se felejtsd el!

További cikkekért böngéssz az oldalon! :)