Jakab Gusztávné vagy, ahogy mindenki ismeri Gungi a budaörsi vegyesipari szövetkezetbe járt tanulóként. Itt tanultak többek között leendő autószerelők, cipészek, üvegesek és fodrászok. Gungi kézügyessége mindig is jó volt, a fodrászat világa pedig már régóta tetszett neki, így kapóra jött a lehetőség, fodrász lett belőle.
„15 évig dolgoztam a szövetkezetnél. Nyolcan dolgoztunk együtt, nagyon jó csapatot alkottunk, szerettük egymást. Később, az üzlet megszűnésekor mindenki a maga útján indult el. Én a budaörsi lakótelepen kértem egy területet egy lakóház aljában. Itt nyitottam meg az üzletet 1984-ben.” – mesélte nekünk Gungi.
Egyértelmű volt a siker
A szövetkezeti vendégköre követte Gungit a saját szalonjába is, sőt a lakótelepről is számos vendég érkezett, hiszen nem volt másik szalon a környéken. Eleinte a fodrász és hajmosó kollégája reggel 7-től este 10-ig dolgoztak, de hamar szükségessé vált a csapat bővítése is:
„Felvettem két fodrász hölgyet magam mellé, később pedig a fiam is velünk kezdte meg a pályáját. A fiammal két műszakban dolgoztunk, ám a fodrász kollégák szülés és egyéb okok miatt kikoptak mellőlünk. Ma már ketten visszük az üzletet, a fiamnak nagyobb vendégköre van, mint nekem, ráadásul összeismerkedett Bódi Ákossal és a TIGI nagykövete lett.”
A sikeres szalonvezetés titka
Gungi 40, a fia 35 éve dolgozik a budaörsi szalonban, ez pedig tökéletesen igazolja a sikert. Megkérdeztük Gungit, hogy mi a sikeres szalonvezetés titka:
„A siker részben a fiamnak is köszönhető, aki rengeteg továbbképzésen vesz részt. Én is nagyon sokat tanultam tőle és másoktól is. A szalonban szinte minden új anyagot kipróbálunk, de csakis a legjobb minőségűekkel dolgozunk tovább. Minden vendég megtalálja nálunk azt, amire igénye lehet: hagyományos festék, ammóniamentes és vegán formulák egyaránt helyet kaptak a polcokon.
A mai fiatal fodrászoknak nagyon nehéz, mert néhány dolgot már nem tanítanak az iskolában. Én még abból a korból származom, amikor a hétköznapokban rengeteg kontyot és berakást viseltek a nők. A fiatalok többsége ma nem készít kontyokat. A siker titka, hogy a szakma minden ágát elsajátítsuk, járjunk képzésekre és legyünk óriási türelemmel a vendégek felé.”
Képek: Jakab Gusztávné
További cikkekért böngéssz az oldalon! :)