EBBEN A CIKKBEN
01A márkaváltás 5 lehetséges oka02Hogyan zajlik a folyamat?03Márkaváltás – mire számítsunk utána?Észrevettük, hogy az utóbbi időben rengeteg fodrász dönt a márkaváltás mellett a legkülönbözőbb okok miatt. Ennek fényében Szűcs Barbara segítségével összegyűjtöttük a márkaváltás mögött álló lehetséges okokat, és a folyamat lépéseit. A fodrász némi személyes tapasztalatot is megosztott velünk, amely mindenki számára segítség lehet a döntés előtt.
A márkaváltás 5 lehetséges oka
Még mielőtt elmerülnénk a részletekben, mindenképp azt tanácsoljuk, hogy elsőként az adott céggel próbája meg mindenki megbeszélni a problémái vagy nehézségeit. Sok esetben ugyanis kiderül, hogy számos bonyodalom és félreértés elkerülhető a megfelelő kommunikációval. Ezt azonban jelenlegi cikkünk nem érinti, mutatjuk, hogy milyen okok vezethetnek odáig, hogy valaki márkát vált.
„Én régóta szerződésben álltam az egyik márkával, amikor is találkoztam egyetlenegy termékkel egy másik márkától. Ez rögtön elvarázsolt, ám nem volt aktuális a márkaváltás. Azonban kiderült, hogy babát várok, így szerettem volna a természetesebb irány felé mozdulni, ez pedig az addigi cégnél nem volt elérhető. Ráadásul az addigi márka egyik összetevőjére heves allergiám jött ki a terhesség alatt, így véglegesen a váltás mellett döntöttem.” – mesélte nekünk Szűcs Barbara fodrász. Így tehát ezek is okok lehetnek a márkaváltásra:
- várandósság - előtérbe kerülhetnek a természetes alapanyagok
- egészségügyi gondok vagy allergiás reakciók - az egészséget nem szabad felülírni
- kommunikációs problémák a céggel - ha már kezelhetetlen a konfliktus
- a termékek árának radikális változása - természetesen mindennek emelkedik az ára, de mindenkinek megvannak a maga határai fodrászként és vendégként egyaránt
- a fejlődési lehetőségek csökkenése - a fodrászatban elengedhetetlen a folyamatos fejlődés
Hogyan zajlik a folyamat?
Általában a fodrászok szerződései a márkákkal nem kizárólagosak, tehát a fodrász más márkák termékeit is használhatja. Így nem minden esetben kell szerződést bontanunk a korábbi márkával, ha néhány terméke továbbra is tetszik, dolgozhat a fodrász két márkával párhuzamosan is. Egy másik opció, hogy a meglévő szerződés lejártával egyszerűen nem hosszabbítjuk meg azt.
A párhuzamos használat alatt, vagy amikor már tudjuk, hogy nem hosszabbítjuk meg a szerződést érdemes folyamatos kapcsolatot tartani az új márka helyi területi képviselőjével, aki egyrészt további információt ad a teendőket illetően, másrészt akár termékmintákkal is szolgálhat, ami megerősíti a döntésünket. A területi képviselő invitálhat képzésekre is, ahol megismerhetjük mélységében is a termékeket, illetve találkozhatunk az új márka oktatóival is. Ez teremti meg a következő hosszútávú együttműködés alapjait.
Márkaváltás – mire számítsunk utána?
Természetesen minden esetben ki kell ismernünk az új márka termékeit és nem győzzük eléggé hangsúlyozni a képzések fontosságát. Így volt ezzel Szűcs Barbara is:
„Persze kellett idő, amíg megszoktam a termékeket. Elsőre nem akartak úgy viselkedni, ahogy a másik márkánál megszoktam és festékek maximális hatását sem tudtam előhozni. Elkezdtem képzésekre járni és kiderült, hogy a gyakorlatban sok mindent másképp kellett csinálni, mint addig.”
A fodrász jótanácsokkal is szolgált a márkaváltás előtt álló szakembereknek:
„Nagyon fontos, hogy elegendő időt hagyjunk az új termékek megismerésére, mert könnyen azt hihetjük tévesen, hogy a választott márka nem jó, ám lehet, hogy csupán másképp működik, mint az addigi. Ha már elhatároztuk magunkat, ismerjük meg több márka termékeit és menjünk el márkafüggetlen képzésekre is. Csak ezek után hozzuk meg a végleges döntést. Ideális esetben a márkák oktatói mindenki számára elérhetők, így bármilyen elakadás esetén felkereshetjük őket segítségért, amíg magabiztosak nem leszünk a termékek használatában.”
Ha tehát márkaváltáson gondolkozunk, elsőként próbáljuk megbeszélni a helyzetet az aktuális céggel, ha viszont elkerülhetetlennek ígérkezik a váltás, akkor próbáljunk ki minél több irányt, ismerjük meg a lehetőségeinket és csak azután döntsünk. Így nagy valószínűséggel elkerülhetjük a rossz döntéseket, és zökkenőmentes új partnerkapcsolatban bízhatunk.
Képek: Szűcs Barbara
További cikkekért böngéssz az oldalon! :)