EBBEN A CIKKBEN
01Késve érkező vendég02Ne telefonálj!03Beteg vagy? Ne menj fodrászhoz!04A fodrász jobban ért hozzá, mint te!05Vendég vagy, cselekedj is így!A vendégek többsége kényelmesen érzi magát az általa megszokott fodrászszalonban. Egyesek azonban túlságosan is elkényelmesednek, ami sok szakember számára udvariatlanság és konfliktushoz vezethet. A vendégek egy része pedig ezt észre sem veszi, pedig a szalonetikett fontos része lenne. Cikkünkben összeszedtünk öt szokást, amit vendégként jobb lenne, ha abbahagynál!
Hogy kit mennyire zavarnak ezek a magatartásformák, azt személyisége válogatja. Az azonban biztos, hogy minden fodrászt valamilyen mértékben érint.
Késve érkező vendég
A késés jelenségével biztosan minden fodrász rendszeresen találkozik, ráadásul sokszor nem ritkán. Egy hosszabb késés akár az egész napot felboríthatja, sok bosszúságot okozva mind a szakembernek, mind a többi vendégnek. A legnagyobb problémát az jelenti, hogy a fodrász ilyenkor megpróbálja helyreállítani a csúszást, ez azonban sok hibalehetőséget hordoz magában a sietség miatt.
Ráadásul egy jelentős késés miatt a fodrász kénytelen kihagyni az egyébként jól megérdemelt 5-10 perc pihenőjét a vágások között. Ez egy fizikai munka esetén hosszú távon akár egészségügyi problémákkal is járhat. Vendégként tehát késés esetén érdemes mielőbb felhívni a fodrászt, de számoljunk azzal, hogy esetleg ki kell fizetnünk a szolgáltatás árának egy részét. Az idő nem játék!
Ne telefonálj!
Manapság az okostelefonok szintén nagy problémát jelentenek a szalonban. Sok vendég szemrebbenés nélkül veszi fel a telefont a fodrászszékben is, vagy éppen izegve-mozogva intézni telefonos ügyeit, nehezítve ezzel a fodrász munkáját.
Természetesen lehetnek sürgős és fontos hívások, de ezek fogadásakor is próbáljunk keveset mozogni. Emellett figyeljünk a fodrászra is: ha kérdést tesz fel a vágással kapcsolatban, akkor hívás közben is válaszoljunk neki.
Ha a fodrászati időpontod alatt 10 percet telefonálsz és ráadásul késve érkezel, ne várd el a fodrásztól, hogy teljes szolgáltatást adjon. Előfordulhat, hogy már nincs is ideje elvégezni a szolgáltatást, mert tartani akarja a beosztását. Ezt el kell fogadnod, hiszen te okoztad a fennakadást, nem ő.
Beteg vagy? Ne menj fodrászhoz!
Valószínűleg minden fodrász egyetért abban, hogy az egyik mentség a kevés közül az utolsó-pillanatos lemondásra a betegség. Ha beteg vagy, inkább mondd le az időpontot, mint hogy megfertőzd a fodrászt és a többi vendéget. A fodrásznak egy néhány napos betegség is óriási bevételkiesést jelenthet, ami az érintett vendégeknek is kellemetlen.
A fodrász jobban ért hozzá, mint te!
Ne oktassuk ki a fodrászt egy-egy frizura elkészítésére, vágási- vagy festési technikára vonatkozóan! Valószínűleg ő jobban tisztában van a szakmával, mint te. Emellett azonban lehet, sőt érdemes is elmondani, ha pontosan tudod, hogy valamilyen kezelést nem bír a hajad, vagy éppen valamilyen formát kifejezetten nem szeretsz. De ezeket inkább előre jelezd, ne a szolgáltatás közben! Ilyenkor már sokszor késő.
Vendég vagy, cselekedj is így!
A fodrászszalonban viselkedj úgy, mintha vendégségben lennél. Hiszen valójában ez is történik: vendég vagy. Ez azt jelenti, hogy ha szeretnél megnézni, kipróbálni, megfogni valamit, előtte kérj rá engedélyt. A szalonberendezés sokszor nem olcsó, legyen szó gépekről vagy bútorokról. Éppen ezért próbáld meg tisztelni a szalontulajdont, lehetőleg ne koszold össze, sértsd meg.
Inspiráció: Huffpost, Femina
További cikkekért böngéssz az oldalon! :)